Inicjatywy DK+ wybrane!

Po długich obradach, wybrane zostały inicjatywy DK+ w Kłobucku! Poniżej przedstawiamy inicjatywy, które zostaną zrealizowane w ramach programu! Gratulujemy autorom i zapraszamy do śledzenia naszej strony, aby być na bieżąco z inicjatywami!
 
Wszystkich autorów pozostałych inicjatyw zapraszamy do włączenia się w realizację zwycięskich projektów!
 
1. Robert Kotowski 8 pkt
KINOTEKA W PLENERZE. KINO W KLAPKACH
 
Cykl warsztatów filmowych dla czterech grup wiekowych w ramach edukacji artystycznej oraz całodzienne kino plenerowe z różnotematycznym, współczesnym repertuarem to propozycja kultywowania kina ambitnego i alternatywnego. Kina, do którego nie sięgniemy w sieciowych kinach ani nie poznamy w internecie. Historia kina jest fascynująca i warta poznania. Niestety, nie każdy ma możliwości rozwoju filmoznawczego, dlatego warsztaty umożliwią poznanie historii kina niszowego. Projekt skierowany jest do czterech grup wiekowych: dzieci, młodzieży, dorosłych +30 oraz seniów. Warsztaty będą dostosowane tematycznie i merytorycznie do każdej grupy. Będziemy poznawać magię kina.
 
2. Stefan Sitkiewicz 7 pkt
Kłobucki Plener MOSTY
 
To pomysł na jednodniowy plener malarski na kłobuckim rynku uwieńczony wspólnym wernisażem. Plener międzypokoleniowy, który ma za zadanie zintegrować środowisko artystyczne, zarówno profesjonalne jak i amatorskie, działające na terenie Kłobucka. Do udziału w plenerze zapraszamy różne grupy wiekowe, posiadające różne umiejętności oraz patrzące na świat całkowicie innymi oczyma. Taka różnorodność spowoduje, że zobaczymy Kłobuck, nasze wspólne miasto, w różnoraki sposób. Ciekawym doświadczeniem jest zobaczenie i wymiana umiejętności oraz wrażliwości artystycznych między pokoleniami.
 
3. Jacek Janikowski 6 pkt
POWIAT KŁOBUCK I JEGO MIESZKAŃCY
 
Zbiór fotografii portretowych oraz poznanie życiorysów portretowanych osób wyróżniających się poprzez pełnioną funkcję, osiągnięcia, pasje lub wykonywany zawód. Do każdego zdjęcia portretowego powstanie opis sylwetki. W ostatecznej wersji zostanie przygotowany album ze sportretowanymi mieszkańcami powiatu. Wspólna praca pasjonatów fotograficznych ma rozbudzić fotograficzne środowisko, pozyskać kolejnych fascynatów tego fachu. Portret pogłębiony o przedstawienie osoby pozwoli na indywidualne poznanie, często niezauważonych lub niedocenionych pasjonatów i hobbystów oraz będzie bodźcem do przemyśleń nad naszymi rolami społecznymi.